Jdi na obsah Jdi na menu

6.2. Fašanková ochutnávka

     V sobotu 6.2.2016 jsme se opět po roce sešli při prezentaci fotografií a ochutnávce, které jsou ve fašankovou sobotu pořádány již třetím rokem. Tentokrát byla připravena prezentace z části soukromé sbírky historických fotografií Jana Beníčka, které byly zpracovány Liborem Velanem. Druhou část výstavy tvořily fotografie z nové knížky Libora Velana „Jak chutná Slovácko“. Atmosféra dobových fotografií byla podtržena prezentací některých místních pokrmů a pochutin, které se daly na místě ochutnat.

     Jsme moc rádi, že se tato akce každoročně setkává s velmi slušným zájmem nejenom místních občanů, ale i lidí z okolí. Letos výstavu shlédli a ochutnali něco málo z toho našeho kraje mimo jiné také místopředseda poslanecké sněmovny Mgr. Petr Gazdík nebo starosta Vlčnova Jan Pijáček.

     Chtěl bych tímto velmi poděkovat za pomoc při přípravě ochutnávky i samotné akce všem členům Slovácké dědiny a nemalé poděkování patří také seniorům, kteří se tentokrát poprvé spolupodíleli na přípravě této akce. Speciální dík patří pak Liboru Velanovi, bez kterého by prezentace byla jen těžko realizovatelná.

     …..několik fotografií z akce můžete shlédnout ve fotogalerii Slovácké dědiny a nějaké jsou také na tomto odkaze - http://www.psq.cz/piwigo/index.php?/category/109.

                                                                                                  Martin Gavenda

ochutnavka-fasank-2016.jpg